Login: 
Hasło: 
 
» Aktualności 
Pielgrzymka - zaproszenie, TKot, 2008-04-17 08:42:40
Poniżej zamieszczamy informację Stowarzyszenia "Wspólnota Garbowska", które organizuje w czerwcu pielgrzymkę do Watykanu.
Chętni mogą zgłaszać się do osób wskazanych do kontaktu.ŚLADAMI SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II - W 30-LECIE WYBORU
POLAKA KAROLA KARDYNAŁA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA GARBOWSKA”
we współpracy z MIĘDZYPARAFIALNĄ RODZINĄ RADIA MARYJA
zaprasza do udziału w pielgrzymce

do GROBU JANA PAWŁA II W WATYKANIE

Wyjazd 20 czerwca (piątek) 2008 r. o godz. 21.30 z Placu Zamkowego w Lublinie, o g. 22.00
z placu przy kościele w Garbowie, o godz. 23.00 z placu przy Urzędzie Miasta w Puławach.
W programie:
21 VI – przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię, przyjazd w godzinach popołudniowych do gminy Frankenburg w Górnej Austrii, 20 km na wschód od Salzburga, obiadokolacja, nocleg.
22 VI – śniadanie, msza św. we Frankenburgu, zwiedzanie gminy – szkolne: gospodarstwo rolne, agroturystyka, usługi, szkoła, pływalnia, straż pożarna i inne, obiadokolacja, nocleg.
23 VI – śniadanie, przejazd autostradami malowniczą trasą przez Alpy austriackie i włoskie (m.in. olimpijskie miasto Innsbruck i widokową przełęcz Brenera), przyjazd do Verony, północne Włochy, zwiedzanie miasta: ogromna Arena z I w., Piazza delle Erbe z malowniczym targiem, kościół San Zeno Maggiore ze słynnymi średniowiecznymi drzwiami z brązu; w Veronie Szekspir umieścił akcję „Romea i Julii”- dziś można podziwiać słynny balkon Julii, obiadokolacja i nocleg.
24 VI – śniadanie, przejazd do Florencji – zwiedzanie pięknego starego miasta z bazyliką Matki Bożej Kwietnej, przejazd do Asyżu, zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejscem śmierci św. Franciszka, zwiedzanie bazyliki św. Franciszka oraz bazyliki św. Klary, przejazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim w okolicach Rzymu, obiadokolacja.
25 VI – śniadanie, przejazd do centrum Rzymu, udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w auli Pawła VI, modlitwa przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II
w bazylice św. Piotra, zwiedzanie Rzymu, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
26 VI – śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg;
program zwiedzania Rzymu obejmuje: Watykan z bazyliką św. Piotra i jego grobem, bazylikę
św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody (z domu Piłata, po których stąpał w Wielki Piątek nasz Zbawiciel Jezus Chrystus), Rzym starożytny – Łuk Konstantyna, Koloseum (miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan), Kapitol, Forum Romanum, Mamertynum (gdzie uwięziony był m.in. św. Piotr Apostoł), Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, spacer szlakiem słynnych rzymskich fontann – Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, słynne Schody Hiszpańskie.
27 VI – śniadanie, wyjazd na Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru i cmentarza żołnierzy polskich, złożenie kwiatów i modlitwa, przejazd nad Morze Adriatyckie, chwila wolna, obiadokolacja, nocleg
28 VI – śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie Il Santo – bazyliki św. Antoniego z grobem
i relikwiami Świętego, spacer ulicami miasta – średniowieczny Uniwersytet, Piazza delle Erbe z Pallazo della Ragione, Prato delle Valle, przejazd do Wenecji – spacer uliczkami miasta przez Most Rialto do Placu św. Marka z bazyliką Św. Marka, Campanilą i Pałacem Dożów, przejażdżka tramwajem wodnym po Canale Grande, wieczorem wyjazd z Wenecji, przejazd nocą przez Austrię, 29 VI - przejazd przez Czechy do Polski - powrót do domu w godzinach wieczornych.

Zgłoszenia przyjmują do środy 30 kwietnia 2008 r.: na adres: wspólnota-garbowska@wp.pl oraz
Tadeusz Barszcz (kierownik pielgrzymki) – Gutanów – tel. kom. 506 807 802,
Agata Kamińska (zastępca kierownika pielgrzymki) – Garbów – tel. kom. 603 301 037.
Informacja o pielgrzymce dostępna także na stronie: www. super-tramp.pl

Koszt udziału w szkoleniu i pielgrzymce – ok. 1100 zł – obejmuje: autobus z klimatyzacją, noclegi, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL i NW
O gminie Linki

Gmina Jastków

Woj.lubelskie
Powiatlubelski
Rodzaj gminywiejska
Pow.113,76 km²
Liczba sołectw25
Liczba ludności11 999
Gęstość zalud.105,5 osób/km²
Nr. Kierunkowy81
Odwiedzin: 1976585
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej 2007
Al. Warszawska 43 21-002 Jastków
Strony WWW, Lublin - Wykonanie: Left, Yak