Login: 
Hasło: 
 
» Aktualności 
Rajd szlakiem 8 i 4 ppleg, TKot, 2010-04-21 08:00:13
W dniu 26 kwietnia 2010 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej gościć będzie uczestników rajdu szlakiem 8 i 4 Pułku Piechoty Legionów, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej im. 8 Pułku Piechoty Legionów z Lublina.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej im. 8 Pułku Piechoty Legionów na Cmentarzu Legionistów w Jastkowie o godzinie 16-tej.

Rajd ma na celu oddanie hołdu żołnierzom Legionów poległym w walce o niepodległość oraz kultywowaniu pamięci historycznej o Legionach i ich dziele. Uczestnikami Rajdu są pasjonaci, którzy wychowani w poszanowaniu pamięci i tradycji, w duchu ważnej zasady Bóg, Honor, Ojczyzna, idą szlakiem legionistów, dając tym samych świadectwo pamięci o tych, którzy walczyli o wolność. Rajd jest również lekcją historii dla młodego pokolenia, które w niepowtarzalny sposób może zapoznać się z dziejami pułków, wyposażeniem i uzbrojeniem oraz uczestniczyć w spotkaniu pasjonatów kultywujących najlepsze tradycje naszego kraju.

Trasa Rajdu rozpoczyna się w Lubartowie i biegnie przez: Piaski, Annobór, Majdan kozłowiecki, Nasutów, Dys, Lublin, Jastków, Tomaszowice, Miłocin, Nałęczów, Wąwolnicę, Zawadę, Rąblów, Rzeczycę Kol. Skowieszynek, Kazimierz Dolny, Bochotnicę, Parchatkę, Puławy, Wronów, Żyrzyn, Baranów, Drążków, Sobiecin, Blizocin, Jeziorzany, Drewnik, Węglice, Ostrów, Krupy, Giżyce, Ruską Wieś, Białobrzegi do Kocka.

Do Jastkowa uczestnicy rajdu dotrą 26 kwietnia i rozbiją obozowisko w gospodarstwie agroturystycznym P. Dariusza Sadurskiego w Piotrawinie. O godzinie 16-tej odbędzie się spotkanie uczestników Rajdu z mieszkańcami gminy i członkami Towarzystwa na Cmentarzu Legionistów w Jastkowie, gdzie odbędzie się apel poległych i złożenie wieńców na cmentarzu.
Po spotkaniu nastąpi przejazd do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie będzie można obejrzeć pokaz, uzbrojenie i wyposażenie oraz porozmawiać z organizatorami Rajdu.

Rankiem 27 kwietnia , po zwinięciu obozu nastąpi wymarsz w dalszą drogę.
O gminie Linki

Gmina Jastków

Woj.lubelskie
Powiatlubelski
Rodzaj gminywiejska
Pow.113,76 km²
Liczba sołectw25
Liczba ludności11 999
Gęstość zalud.105,5 osób/km²
Nr. Kierunkowy81
Odwiedzin: 1978389
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej 2007
Al. Warszawska 43 21-002 Jastków
Strony WWW, Lublin - Wykonanie: Left, Yak