Login: 
Hasło: 
 
» Aktualności 
Relacja z Forum Edukacyjnego, TKot, 2007-09-25 13:00:39

Zakończyło się II Ogólnopolskie Forum Edukacyjne Fundacji Rozwoju Dzieci - Razem dla dzieci. Forum jest znakomitą okazją do zaprezentowania działalności, oferty i doświadczeń organizacji pozarządowych działających na rzecz edukacji i rozwoju dzieci. Zaproszenie TPZJ na forum uważamy za zaszczyt i ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w gronie wystawiających się należymy do młodszych organizacji.

Nasze Towarzystwo zaprezentowało warsztat "Grupy zabawowe - przyjemność poznawania i rozwoju poprzez zabawę". Osobą prowadzącą warsztat była Monika Zięzio, psycholog, konsultant w programie grup zabawowych. ( streszczenie warsztatu na naszej stronie wkrótce).

W piątek 21 września odbyło się seminarium międzynarodowe, gdzie prezentowane były ciekawe rozwiązania i osiągnięcia różnych państw dotyczące standardów jakości w edukacji przedszkolnej. Bardzo ciekawą prezentację przedstawił Heino Schonfeld z Irlandii, gdzie upowszechnienie edukacji przedszkolnej i różnorodność oferty w tym zakresie są na dużo wyższym poziomie niż u nas.

Sobota to dzień prezentacji, warsztatów oraz targi wydawnictw i materiałów edukacyjnych. Oficjalnie otwarcia Forum dokonała Pani Prezes FRD Teresa Ogrodzińska wraz z Panią Senator Ewą Tomaszewska i Dyrektorem Wydziału Edukacji Miasta Warszawy - Panią Jolantą Lipszyc.

Trzeci dzień forum poświęcony był źródłom finansowania programów edukacyjnych oraz wypracowaniu zasad funkcjonowania powstałego na ubiegłorocznym spotkaniu Partnerstwa na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci.

Forum dało nam okazję poznania ciekawych ludzi z całej Polski, którzy mają wiele pomysłów i pasji. Mieliśmy możliwość zapoznania się z pomysłami, programami i działalnością innych, oraz dowiedzenia się więcej na temat możliwości finansowania działalności lokalnej.

Zdjęcia z Forum zamieszczone sa w Galerii.
O gminie Linki

Gmina Jastków

Woj.lubelskie
Powiatlubelski
Rodzaj gminywiejska
Pow.113,76 km²
Liczba sołectw25
Liczba ludności11 999
Gęstość zalud.105,5 osób/km²
Nr. Kierunkowy81
Odwiedzin: 1978062
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej 2007
Al. Warszawska 43 21-002 Jastków
Strony WWW, Lublin - Wykonanie: Left, Yak