Login: 
Hasło: 
 
» Aktualności 
Imieniny Marszałka, TKot, 2009-03-23 09:00:47
W dniach 21-22 marca 2009r. już po raz kolejny odbyły się X Obchody Imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowane przez Związek Piłsudczyków Oddział Lublin.

Współorganizatorami uroczystości byli: Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Związek Strzelecki Strzelec. Organizacja Społeczno-Wychowawcza.

Program uroczystości rozpoczął się w sobotę 21 marca 2008 spotkaniem okolicznościowym, wykładem prof. Jana Konefała z KUL oraz występami dzieci i młodzieży.
W niedzielę w kolejnym dniu obchodów odbyła się Msza Święta w kościele Garnizonowym w Lublinie w intencji Marszałka Józefa Piłsudskiego, Jego Żołnierzy i Kresowiaków. Następnie uczestnicy przemaszerowali na Plac Litewski, pod pomnik, gdzie nastąpił ciąg dalszy uroczystości z ceremoniałem wojskowym, przemówienia okolicznościowe oraz składanie kwiatów.

W uroczystościach wzięli również udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej, którzy oddali hołd Marszałkowi składając kwiaty pod pomnikiem.
O gminie Linki

Linki:

 Jastków na wikipedii
  Urząd Gminy
  Fundacja Rozwoju Dzieci
  Grupy Zabawowe
  Hotele
 
Odwiedzin: 1624455
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej 2007
Al. Warszawska 43 21-002 Jastków
Strony WWW, Lublin - Wykonanie: Left, Yak